دکتر علی حدادی ×

حدادی:

اختصاص ۱۵۹ میلیارد تومان اعتبار عمرانی برای مناطق محروم حوزه انتخابیه برای اولین بار/بنیاد مسکن به وظایف خود عمل کند

مدیر شهریور 9, 1400 0
اختصاص ۱۵۹ میلیارد تومان اعتبار عمرانی برای مناطق محروم حوزه انتخابیه برای اولین بار/بنیاد مسکن به وظایف خود عمل کند
علی حدادی ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح پروژه های شهرستان طالقان که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، اظهار کرد: در اولین جلسه با ریاست جمهوری مطالبه های جدی برای رفع مشکلات مردم داشتیم

علی حدادی ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح پروژه های شهرستان طالقان که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، اظهار کرد: در اولین جلسه با ریاست جمهوری مطالبه های جدی برای رفع مشکلات مردم داشتیم.

وی بیان کرد: با استقرار دولت مردمی، قوی و انقلابی انتظار داریم، پیگیری های جدی برای رفع مشکلات مردم به ویژه در نقاط محروم به نحو شایسته ای اجرا شود.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ در مجلس با بیان اینکه امسال برای اولین بار اعتباری به عنوان مناطق محروم گرفتیم، تصریح کرد: در کمیسیون تلفیق ثبت کشوری نبود و اعتبارات شهرستان های طالقان، ساوجبلاغ و نظرآباد صفر و تنها اعتبار یک تا دو میلیاردی به دهستان نجم آباد اختصاص داده شد.

وی خاطرنشان با بیان اینکه امسال برای اولین بار مجلس یازدهم اعتباراتی به مناطق محروم تخصیص داد، خاطرنشان کرد: بر این اساس برای حوزه انتخابیه ۱۵۹ میلیارد تومان اعتبار تنها به عنوان مناطق محروم تخصیص داده شد.

حدادی با بیان اینکه پیگیری های گازرسانی به بخش بالا طالقان در دستور کار قرار گرفته، گفت: برای روستاهای پایین طالقان اعتباری در زمینه گازرسانی پیش بینی نشده بود، اما اکنون مجوز آن توسط وزیر قبلی و فعلی صادر شده است.

وی با اشاره به بحث منابع طبیعی، اظهار کرد: منابع طبیعی در راستای تعاونی محور که انتفاع آن برای تمام مردم یک روستا باشد در حال پیگیری است.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ در مجلس با بیان اینکه از بنیاد مسکن مرکز کشور گلایه ای دارم که در تریبون مجلس هم به آن اشاره کردم، تصریح کرد: بنیاد مسکن باید توجه جدی به استان البرز به ویژه حوزه انتخابیه داشته باشد، چرا که این سازمان وظیفه سنگینی در این امر دارد.

وی با بیان اینکه باید به روستاها توجه ویژه ای داشته باشیم تا مردم رغبت به اسکان داشته باشند، خاطرنشان کرد: متاسفانه کارشناسی لازم درباره این امر انجام نمی شود.

حدادی با بیان اینکه این امر در مجلس یازدهم مورد پیگیری است، گفت: بافت روستایی ما باید برای مردم و جوانانی که مسکن می سازند، توسعه یابد. اگر ساخت و سازی است سریع تخریب می کنند و مشکلاتی برای مردم به وجود می آورد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه آلونک ۱۸ متری در طالقان تخریب شده، اظهار کرد: اما ویلاهای آنچنانی پابرجا هستند و بنیاد مسکن نباید برای مردم تبعیض قائل شود.

وی با بیان اینکه در اولین جلسه با رئیس احیای جهاد سازندگی در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد: ثمرات جهاد سازندگی هنوز هم نمود دارد.

حدادی متذکر شد: کشاورزان و روستاییان از بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی انتظار دارند به داد مردم برسند و در کنار مردم باشند.