زندگی نامه علی حدادی

علی حدادی

علی حدادی  کارشناس مسائل سیاسی و اجتماعی، کارشناس حقوق و مدرس دانشگاه است، وی در دولت نهم و دهم فرماندار شهرستان ساوجبلاغ و طالقان و فرماندار شهرستان نظرآباد بود، همچنین او سابقه خدمت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نیز در کارنامه خود دارد حدادی پیش از این عضواصلی شورای فرماندهی سپاه استان تهران و سرپرست فرماندهی سپاه پاسداران شهرستان ساوجبلاغ بوده است.

علی حدادیوی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران برای خدمت به انقلاب و مردم به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد و از پایه گذاران بسیج و سپاه پاسداران در شهرستان نظرآباد بود و در سال ۶۷ فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شهرستان ساوجبلاغ شد. پس از آن در سمت معاونت فرماندهی سپاه کرج (سال ۷۱ )، معاونت فرماندهی سپاه غرب تهران (سال های ۷۰ تا ۷۳) و معاونت فرماندهی سپاه پاسداران شهرستان کرج (سال های ۷۶ تا ۸۰) مشغول به خدمت بود. او در سال های ۸۰ تا ۸۴ معاون فرماندهی سپاه استان تهران شد.

حدادی به دلیل داشتن سوابق خوب مدیریتی در سال ۱۳۸۴ از سوی دولت نهم به فرمانداری شهرستان نظرآباد و سپس در سال ۱۳۸۸ به فرمانداری شهرستان ساوجبلاغ، طالقان و چهارباغ منصوب شد. او هم اکنون در دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور هشتگرد به تدریس مشغول است.

سوابق علمی و تخصصی

وی دانش آموخته رشته فقه و مبانی حقوق در مقطع کارشناسی و علوم قرآن و حدیث در مقطع کارشناسی ارشد است. همچنین کارشناس علوم نظامی از دانشگاه امام حسین (علیه السلام ) است.

او هم اکنون در دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور هشتگرد به تدریس مشغول است.

زندگی

علی حدادی در هشتم مرداد سال ۱۳۴۱ در روستای احمدآباد از توابع شهرستان نظرآباد در استان البرز و در خانواده مذهبی به دنیا آمد. پدر وی از بومیان روستای زیدشت از توابع شهرستان طالقان بود. وی دوران کودکی را به کارگری در مزارع زادگاهش گذراند و در سن ۱۴ سالگی رسما کارگر کارخانه فخرایران شد. حدادی همزمان با اوج گرفتن انقلاب اسلامی اولین حضور اجتماعی و سیاسی خود را با شرکت در تظاهرات و راهپیمایی های مردمی تجربه کرد. وی در آن سال ها در انجمن اسلامی کارخانه فخر ایران فعال شد و از پایه گذاران بسیج مستضعفین نظرآباد بود. حالا دیگر او بسیجی بود و در  ۱۹ سالگی و در نخستین ماه های جنگ ایران و عراق همدوش دیگر جوانان وطن پا به عرصه دفاع از اسلام  و ولایت گذارد که حاصل آن تا پایان دفاع مقدس، سی و هفت ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها، شرکت در چندین عملیات بزرگ در بین رزمندگان اسلام بود. او در اسفند سال ۵۹ در جبهه فیاضیه به درجه رفیع جانبازی نائل آمد، حدادی در سال ۶۴ مسئویت امداد پزشکی سپاه کرج را برعهده گرفت و در سال ۶۷ فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شهرستان ساوجبلاغ شد.

فعالیت سیاسی

رتبه ها

علی حدادی طی مدت فرمانداری در شهرستان ساوجبلاغ در برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان ساوجبلاغ، رتبه دهم کشوری و رتبه اول استان البرز را کسب کرده.

همچنین در برگزاری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان نظرآباد رتبه ششم کشوری و رتبه دوم استان تهران را کسب کرده است.

او در ارزشیابی عملکرد وزارت کشور در سال ۹۱ با کسب امتیاز ۱۰۰۰ از میان ۴۲۸ فرماندار کشور، رتبه عالی کشوری و رتبه اول در استان البرز را کسب کرده است. وی به عنوان منتخب فرمانداران استان تهران در شورای برنامه ریزی استانداری تهران حضور فعال داشت.

حدادی به عنوان فرماندار نمونه در جشنواره شهید رجایی (سال ۹۰) معرفی شد  و نیز در ارزشیابی عملکرد ایجاد اشتغال (سال های ۹۰ و ۹۱)، شورای آموزش و پرورش (سال ۹۱)، سرشماری نفوس و مسکن (سال ۹۱) و کمیته برنامه ریزی شهرستان ساوجبلاغ (سال ۸۹) رتبه اول را کسب کرده است و به عنوان فرماندار نمونه بسیجی در (سال ۹۲) معرفی شد.

بخشی از مسئولیت های اجرایی

بخشی از مسئولیت های اجرایی

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ به مدت ۴ سال
فرماندار شهرستان نظرآباد به مدت ۴ سال
معاون فرماندهی سپاه غرب تهران
معاون فرماندهی سپاه پاسداران شهرستان کرج
جانشین و سرپرست فرماندهی سپاه شهرستان ساوجبلاغ
معاون سپاه پاسداران استان تهران
کارگر کارخانه فخر ایران به مدت ۴ سال

مدرس دانشگاه آزاد اسلامی هشتگرد
مدرس دانشگاه پیام نور هشتگرد
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان ساوجبلاغ
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان نظرآباد
رئیس هیات موسس دانشگاه پیام نور نظرآباد
رئیس انجمن کتابخانه های شهرستان ساوجبلاغ
رئیس انجمن کتابخانه های شهرستان نظرآباد
رئیس شورای ورزش و جوانان شهرستان ساوجبلاغ
 رئیس شورای ورزش و جوانان شهرستان نظرآباد
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوجبلاغ
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نظرآباد

رئیس هیات اجرایی سومین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا و انتخابات خبرگان رهبری شهرستان ساوجبلاغ
رئیس هیات اجرایی برگزاری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان نظرآباد با کسب رتبه ششم کشور و دوم استان تهران
رئیس هیات اجرایی برگزاری هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان نظرآباد
رئیس مرکز هیات اجرایی نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شهرستان ساجبلاغ، نظرآباد و طالقان
رئیس هیات اجرایی برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان ساوجبلاغ با کسب رتبه دهم کشوری و اول استان البرز
رئیس هیات اجرایی برگزاری چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی و یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان ساوجبلاغ

مدیر اجرایی طرح جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارهای نظرآباد
رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالای ارز شهرستان نظرآباد
رئیس مرکز سرشماری نفوس مسکن شهرستان نظر آباد
رئیس مرکز سرشماری نفوس مسکن شهرستان  ساوجبلاغ
رئیس هیات تجاری سفر به کشور آفریقای جنوبی
آموزش ها:

اخذ گواهی آموزشی دانشکده امام هادی (علیه السلام) به مدت ۷۰۰ ساعت

اخذ گواهینامه پایان دوره دانشگاه علوم انتظامی

۷۰۰ ساعت آموزش حضوری اطلس در موضوعات:

مدیریت بحران

مدیریت بهره وری و توسعه

فناوری نانو

سند راهبردی چشم اندازه بیست ساله ایران

مهندسی فرهنگی

مدیریت کیفیت و استاندارد بین المللی

قوانین انتخابات

مدیریت دولتی و جهانی سازی

برنامه ریزی و ساتراتژیک

الگوی مصرف

و….

یک دیدگاه